Infectiepreventie bij Beademing
Training Infectiepreventie bij Beademing
De meest voorkomende zorginfecties zijn postoperatieve wondinfecties en luchtweginfecties. Er is een significante stijging in de prevalentie van luchtweginfecties van maart 2014 t/m oktober 2016 (p=0,01). In relatie tot het gebruik van hulpmiddelen blijkt 17,3% van de pneumonieën gerelateerd aan invasieve beademing.
De richtlijnen van de Werkgroep Infectie Preventie zijn weliswaar gedateerd maar bieden nog steeds veel handvatten om infecties te voorkomen. Hoe geven we hier een praktische invulling aan in de dagelijkse praktijk?
Doel
Het verbreden en verdiepen van kennis op het gebied van beademing en beademingsgerelateerde infectiepreventie problemen.
Doelgroep
- Verpleegkundigen van afdeling Intensive Care
- Andere medewerkers die zich in de zorg met beademing bezighouden
- Deskundigen infectiepreventie.
Inhoud training
De training wordt gegeven door deskundigen: Arné van Hees, ventilation practitioner en Ellen Nieuwkoop, deskundige infectiepreventie, Elisabeth TweeSteden ziekenhuis Tilburg. Beide inleiders hebben zich in ruime mate verdiept in beademing en de daarbij behorende infectierisico’s en infectiepreventie mogelijkheden.
Tijdens deze nascholing komen onder andere de volgende items, in relatie tot infectiepreventie, aan bod:
- Luchtwegen, anatomie en fysiologie
- Respiratoire insufficiëntie
- Beademing, invasief en non-invasief
- Beademingsapparatuur
- Handbeademing
- Verneveling
- Filters, kunstneuzen
- Infectierisico’s, potentieel pathogene micro-organismen, endogeen en exogeen
- Algemene voorzorgsmaatregelen
- Selectieve Darm Decontaminatie (SDD)
- Preventie van beademingsgerelateerde pneumonie of ventilator associated pneumonia (= VAP)
- mondzorg
- Endotracheaal uitzuigen (open, gesloten, semi open systeem)
- Sub glottis drainagehttp://www.infectiepreventieopleidingen.nl/bea19
Deelnemers
Bent u nog niet geregistreerd op deze website? Registreren »